makeporngreatagain.pro viciosa folladora ninfomana cerda milf asi es esta mujer de brunoymaria. https://yeahporn.top porn videos college jock all alone and polishing his hard rod for you.

Uudised

Uudised2023-03-16T10:06:23+02:00

Toetus eriolümpia arenguprogrammilt

Juba aastaid on meie tublid noored osalenud eesti Eriolümpia
võistlustel, saanud sealt palju positiivseid elamusi. Nüüd otsustas
eriolümpia arenguprogramm toetada meie tublisid sportlasi ning eraldas
1300 eurot erinevate vahendite ning sportsärkide ostmiseks! Juhuu!

27.03.2022|

Puuetega inimeste saartevaheline reisimine

Kirjutame Teile Tallinna Sadama tütarettevõttest TS Laevad Oü. Oleme ettevõte, kes alustab k.a.
1.oktoobrist mandri ja suursaartevahelise parvlaevaliikluse korraldamist.
Hetkel on Türgi ja Poola tehastes valmimas 4 uut parvlaeva – Tõll, Piret, Leiger ja Tiiu. Tänaseks on
juba avatud veebilehekülg www.praamid.ee sõidugraafikute ja hinnainfoga. Piletite eelmüügiga
alustame 1.septembril.
Avalikus ruumis on üles kerkinud arvamus, et justkui uue operaatori tulekuga muutuks puuetega
inimeste

28.08.2016|

Vaimupuudega inimesed ja nende sõbrad avavad Kakumäel uue kodu

Olen kutsutud 21. juunil kella 16ks erivajadustega inimeste toetusühingu Tugiliisu uue kodu avamisele Tallinnas Kakumäe tee 37A.

 

Pressiteatest:

Tänane üritus on unikaalne võimalus tutvuda eriliste ja rõõmsatujuliste inimestega, kes on meie ühiskonna lahutamatu osa, ent kellega tavaliselt kokku ei puututa.

On võimalik kuulda nende rõõme ja muresid ning ootusi töövõimereformi ja ühiskonna suhtes.

Üritusel saab tutvuda ühingu ja tema hoolealuste

28.06.2016|

16.-19. augustini toimus Porkuni koolis ühendatud spordilaager

12 eriolümpia sportlast kolmest koolist (Porkuni, Tartu Maarja- ja Tartu Kroonuaia koolist) ning 4 tavanoort koos kolme juhendajaga täitsid 4 päeva erinevate sportlike tegevuste ja liikumisega. Päevad olid väga hästi sisustatud- tegeleti kergejõustiku, korv- ja jalgpalliga, käidi ujumas, matkati nii jalgsi kui ka ratastega, läbiti maastikumäng ja vaba aega sisustati erinevate mängude ning diskoga. Tavanoored olid

24.09.2015|

Eesti Autismiühing

Laupäeval, 14.veebruaril kell 11.00-14.00 alustame 2015 aasta nõustamistega. Vanemate vestlusring toimub Tartus, Rahu tn 8 (Tartu Puuetega Inimeste Kojas). Vanematega vestlevad kliiniline psühholoog Katrin Pruulmann ja kliiniline psühholoog Margit Koolmeister. Vestlusringi ootame autismispektri häiretega laste vanemaid, kes soovivad aidata ennast ja teisi.
Ürituse omaosalustasu on 2 EUR, mille saab tasuda kohapeal.
Palume osaleda soovijatel ette registreerida tel 5119685

12.02.2015|

Tulemas koolitus: pikaajalise rehabilitatsiooniteenuse osutamiseks raske ja püsiva psüühikahäirega lastele (12-17 a.).

Koostöös Sotsiaalkindlustusametiga,  Norra finantsmehhanismide toel korraldame koolituse

Pikaajalise rehabilitatsiooniteenuse osutamiseks (Teenus) raske ja püsiva psüühikahäirega lastele (Lapsed) vanuses 12-17 aastat.

Eesmärgiks on teadmiste ja oskuste andmine pikaajalise Teenuse osutamiseks ühtsete põhimõtete alusel, hõlmates sotsiaal-, tervishoiu- ja haridusteenuseid lähtuvalt Teenuste kirjeldustest. Rühma supervisiooni läbiviimine ning konkreetse juhtumite superviseerimine, juhendamine töökohtadel,  teadmiste ja praktiliste oskuste andmine probleemse käitumise osas.

Koolituse tulemusena omandatakse

11.07.2014|

“Ära karda mind”

Dokumentaalfilmi “Ära karda mind” võttegrupil on hea meel teavitada, et antud teos esilinastub 4. jaanuari hommikul Eesti Televisioonis. Teost näeb ka Delfi TV-s sama päeva õhtul. Siis leiab ka film suuremat päevakaja. Delfi on hea keskkond diskussiooni loomiseks.

Film algab ETV-s laupäeva hommikul kell 9.00. Kordusena näeb filmi ETV-s kolmapäeval, 8. jaanuaril, kell 13.20. Filmi koduleht on

02.01.2014|

Rehabilitatsiooniasutuste infopäev Tallinnas oli töine, asjalik ja lootust tekitav

Räägiti eelseisvatest muudatustest asjalikult ja objektiivseid asjaolusid väljatoovalt. Töövõime toetuse reform haarab ja on seostatud teiste reformide ja seaduste muudatustega. Töövõime toetamine on õigustatult planeeritud töötukassa haldusalasse. Rehabiliteerivad tegevused hakkavad tööturule pääsemist toetama jõulisemalt kui varem. Inimestel on vaja hoopis vähem läbida instantse, et jõuda tulemusliku toeni.  Inimesed, kellel täna selgelt töövõimet ei ole, ei peaks

07.12.2013|

Lähteülesande koostamine (4.12.13)

Uue teraapia – kompetentsikeskuse ehitamine on vajalik . Oleme lähteülesande koostamise järgus ja kohtume kolmapäeviti kell 15.00 Maarja Kooli õpetajate toas. Kõik kaasamõtlejad ja huvilised on oodatud ja kutsutud.  Järgmine kohtumine toimub uuel aastal, 8.01.14

Sel korral arutasime meeltest lähtuvat ruumilahendust ja käsitletud said ruumid, alumistele meeltele.

Nüüd peavad kokku istuma füsioterapeudid koos huvilistega  ja töötama edasi liikumisruumide

05.12.2013|

Koostöö ümarlaud

2.12.2013 toimus kohtumine  asenduskodus Käopesa.  Laua ümber istusid Sirli, Jaanus, Taivi ja Helle. Arutasime  tulevikuplaane ja leidsime, et  lisaks ühistele lastele ja noortele, on meil ühised  tulevikuunistused ja ideed.  Koostööst sünnivad  kohad tegutsemiseks  ja koos aitame ellu viia noorte tööalaseid unistusi.  Järgmine kohtumine toimub hiljemalt veebruaris.

05.12.2013|

Liitusime EQUASS kvaliteedisüsteemiga 2012 ja läbitud on meie jaoks esimene oluline protsess.

EQUASS kvaliteedisüsteem on välja töötatud Euroopa Rehabilitatsiooni Platvormi (European Platform for Rehabilitation)  poolt  Euroopa erinevate huvigruppide (teenuse pakkujad, teenuse saajad, sotsiaalpartnerid, rahastajad ja poliitika kujundajad) vaatenurki arvestades ning teenuse saajate ning nendega seotud sidusgruppide huve silmas pidades. Läbi EQUASS Eesti on kõikidel sotsiaalteenuste osutajatel võimalik taotleda infot, konsultatsiooni, sisehindamist ning EQUASS välisauditit.

Oleme loonud oma kvaliteedi

30.11.2013|

Laupäeval, 7.detsembril kell 11.00-14.00 toimub Tartus, Rahu tn 8 (Tartu Puuetega Inimeste Kojas) järgmine vanemate vestlusring.

Vanematega vestlevad kliiniline psühholoog Katrin Pruulmann ja kliiniline psühholoog Margit Koolmeister.
Vestlusringi ootame autismispektri häiretega laste vanemaid, kes soovivad aidata ennast ja teisi.

Ürituse omaosalustasu on 2 EUR, mille saab tasuda kohapeal.

Palume osaleda soovijatel ette registreerida tel 5119685 või meilil: autismeesti@gmail.com
Kui te olete registreerunud, kuid mingil põhjusel siiski ei saa osaleda, siis palume kindlasti sellest ka teavitada!

24.11.2013|

Eriolümpialaste tunnustamine

26.02.2013 Eriolümpialaste tunnustamine Väike-Maarjas oli vahva üritus, oma viperuste ja toredate esinemistega.  Pildid ilmuvad ilmselt mõne päeva pärast, aga eilses TV3 uudistes olime pildil ja nähtaval.

Meie sportlikest tegevustest on kepikõnd neljapäeviti ja pühapäeviti,

Trennid on teisipäeviti ja neljapäeviti. Käime hoolega suusatamas ja uisutamas.

Teisipäeviti käib tegevuskeskus ratsutamas.

03.03.2013|

Järjekorrast rehabilitatsiooniteenusele 2013

– laste rehabilitatsiooniteenusele järjekorda ei ole.

Intellektipuudega täiskasvanutele, sel aastal,  meil enam  ruumi ei ole. Kehtivad varasemad kokkulepped, uusi inimesi saab registreerida järgmiseks aastaks.

Täpsem info  telefonil 7405630

27.02.2013|

18.01.2013 toimus tugikeskuses lihtsa keele seminar.

Seminari korraldasime koos EVPITI-ga, projekti „Rajaleidja“ toel. Lihtne keel on meie kõigi jaoks. Meie kõik tahame aru saada ja mõista, mis meie ümber toimub.  Reeglitest, seadustest ja võimalustest on  palju lihtsam aru saada kui räägitakse ja kirjutatakse lihtsas keeles.

Lihtsas keeles kirjutamisest leiad rohkem teadmisi www.vaimukad.ee

Eesti keelsed materjalid riputame meie kodulehele niipea kui nad kasutamiskõlblikuks saavad.

18.01.2013

21.01.2013|

AASTA 2013

Kvaliteet, täiskasvanuharidus ja  tagasiside!

Kolm selle aasta olulist sõna.  Kvaliteet realiseerub tunnustusena EQUASSI  kvaliteedimärgina. Jätkame oma tööd, et paremini mõista, aru saada, paremini oma teadmisi ja oskuseid ellu rakendada.  Mõista, mis on õnnelik olemine, mis on täisväärtuslik elu, mis on töötamine.

Loome täiskasvanutele kooli kus saame  jagada oma teadmisi ja kogemusi.

Tagasisidet küsime kõigilt, kes meiega kokku puutuvad – 

15.01.2013|

Nädal 01-05.10

Vast saabunud oktoobri kuu kinnitab jõuliselt septembri lõpus saabunud sügise meieni jõudmist. Lehtede rohelus asendub üha enam jõudu andva päikese kollasega. Selline sügise võlu on ka meie laste südames ning kirjud lehed saadetakse naeru saatel kiiresti lendlema nii käte kui jalgadega. Sügisene rõõm südames, mis trotsib isegi mõnd sadavat  piisakest, veetsid meie lapsed sel nädalal võimalikult

10.10.2012|

JALGPALLIPÄEV TARTU MAARJA KOOLIS ja TUGIKESKUSES

Esmaspäeval 21. mail toimus Tartu Maarja Koolis jalgpallipäev. See oli päev, mis oli täis kiiret organiseerimist, nalja, mõnusat äraolemist ja sportimist.

Kõik sai alguse nii… Kell 9 hommikul seadsime Mardiga sammud poe poole, et vajalikud asjad osta ning väljak üles panna. Õpetajaid oli teavitatud, et turniir algab kell 10.30. Aeg tiksus väga armetu kiirusega, käia tuli kahes

31.05.2012|

Nädal 9-13.04 tugikodus

Kuigi ülestõusmispühad jäid nädalalõppu, toimus esmaspäeval  tagasihoidlikum munade värvimine. Tavalised valged munad muutusid täpilisteks ning värvilisteks (mõned ka munavõiks). Kes munade värvitöös osaleda ei soovinud võis lihtsalt nautida šokolaadist imitatsiooni söömist.

Teisipäeval demonstreerisid lapsed oma uusi oskusi pillimängus, sest koolis oli toimunud fantaasiapilli kontsert ning positiivne kogemus pani ka meie lapsed haarama kõike millega häält sai teha.

13.04.2012|

EQUASS Assurance

16. märtsil saime vastuse oma taotlusele, alustada protsessi enesemääratlemiseks e. EQUASS Assurance’ i järgi sertifitseerimist. Teeme seda koos 20 teise sotsiaalteenuseid osutava asutusega (nende hulgas on ka Maarja Küla, kellega on meil palju ühist). Alustada koos on lihtsam, sest tegemist on mahuka protsessiga.

Otsisime juba paar aastat oma rada, otsustavaks sai teadmine, et süsteem on Eestis tunnustatuim. 

17.03.2012|

Kogemusnõustamine Tallinnas

Head vanemad ja kolleegid,

Usun, et meile on üritus oluline, osalege julgelt ja andke soovist teada!
Tallinna Puuetega Inimeste Koda kutsub tegusaid
puuetega laste vanemaid 22. märtsil kell 15 osalema kogemusnõustamise seminaril
Tallinna Puuetega Inimeste Koda on ette valmistamas kogemusnõustamise teenuse käivitamist Tallinnas
ja lähivaldades elavatele puuetega laste vanematele. Seminari eesmärgiks on saada tagasisidet puuetega
laste vanematelt nende vajaduste osas kogemusnõustamise teenuse järele.

Seminari

15.03.2012|

KUTSE OMASTEHOOLDUSE TEEMALISELE TASUTA ÜRITUSELE

Teisipäeval, 28. veebruaril 2012. a. kell 12.00-15.00 toimub Tartus Dorpat hotelli konverentsikeskuses tasuta üritus, kuhu on oodatud omastehooldajad ja sotsiaaltöötajad.

Ürituse korraldaja MTÜ Inkotuba andis koostöös Eesti Haigekassaga välja täiendatud kordustrüki eestikeelsest „Omastehooldaja käsiraamatust“. Üritusel esinevad lektorid sihtgrupile olulistel teemadel ja jagatakse tasuta raamatuid.

Päevakava:

12.00–12.15 Tervitus ja sissejuhatus: Eha Topolev, MTÜ Inkotuba tegevjuht.
12.15–13.00 Omastehooldusest läbi sotsiaaltöötaja pilgu: Marianne

08.02.2012|

MIDA PEAKSID TEGEMA? Uus aasta on saabunud!

Vaata üle,  millal aegub  puudeaste, millal rehabilitatsiooniplaan kaotab kehtivuse ja kas sul on tehtud taotlused vajalikele teenustele.

Planeeri ja mõtle läbi –  millal vajad riiklikku lapsehoiuteenust, millal vajad tuge lisaks kohalikult omavalitsuselt.

Kas on vajalik taastusravi? Taastusravi vajadus planeeri  ja pöördu oma perearsti või eriarsti poole.  Eriarsti visiidid, mis tulevad jälgimise vajadusest, planeeri varakult, samuti registreeru varakult. Nii

25.01.2012|

Aasta 2012

Armsad inimesed! Rahulikku, sooja ja armastusväärset uut aastat! Möödunud aasta oli  meie jaoks keerukas ja edukas.  Meie teenused  on kõik alles,  inimesed on alles ja jätkavad sooviga mõista veel paremini inimeste vajadusi, mõista asjade ja inimsuhete olemust.  Meie psühhiaater ja psühholoogid lendasid täna hommikul Šveitsi kunsti – ja muusikaterapeutide konverentsile.  Selgituseks, et Julia ja Liis töötavad

04.01.2012|

Otepääl koos Eesti Puuetega Inimeste Koja, maakondade kodade ja katusorganisatsioonide juhid

18. ja 19. 08. 2011 olid Otepääl koos Eesti Puuetega Inimeste Koja, maakondade kodade  ja katusorganisatsioonide juhid. Osalesin Eesti Vaimupuuetega Inimeste Tugiliidu juhatuse liikmena.  Arutasime läbi meie arengukava aastateks 2012 – 2016,  rääkisime põletavamatest probleemidest ja ettevalmistatavatest seaduseelnõudest ja seaduste parandustest.

Üks olulisemaid meid puudutavaid muudatusi on seotud e-tervise ja puudeastme ekspertiisiga.  Tehti

19.08.2011|

Maarja Külas tulemas järjekordne suvelõpudisko!

Kätte on jõudmas augusti lõpp ja Maarja Külas tulemas järjekordne suvelõpudisko!

27. August 2011, kell 19.

Meid on kutsutud ja kui on huvilisi, andke võimalikult ruttu teada!

 

MINE  ISE JA KUTSU SÕBRAD KAASA!!!

 Anna teada Tiinale  53481338

 

19.08.2011|

Eestis toimub esmakordselt aiandusteraapia õppepäev

Eestis esmakordselt korraldab MTÜ Inkotuba 10. septembril
aiandusteraapia õppepäeva, mida juhib tunnustatud Soome spetsialist
*Tarja Takala-Hotti* ning aianduskeskusesse Hortes
<http://www.hortes.ee>, kus üritus toimub, oodatakse osalema
omastehooldajaid, lähedase kaotanuid, lapsevanemaid, sotsiaal- ja
tervishoitutöötajaid ning teisi roheluse huvilisi.

19.08.2011|

Ilmunud on Godi Kelleri raamat “SÜDAMEGA KOOLIS”.

Raamatu autor Godi Keller on läbi eluliste näidete südamlikult ja humoorikalt kokku võtnud oma pika ja viljaka pedagoogilise kogemuse. Keller räägib sellest, kuidas mõista lapsi ja olla nende kõrval armastava ja hooliva täiskasvanuna. Raamat teeb hea sissejuhatuse waldorfpedagoogika võimalustesse, pakkudes lugemisrõõmu ka neile lapsevanematele ja õpetajatele, kelle lapsed ei käi waldorfkoolis.

Godi

19.08.2011|

HEAD UUT AASTAT!

Head inimesed, mul on kaks korda aastas võimalik Teile HEAD UUT AASTAT! soovida.See on meie töö võlu!  Mida alanud tööaasta meile toob? Kindlasti uusi väljakutseid! Uue teenusena otsustasime hakata korraldama laagreid intellektipuudega üksikemadele, kellel on väikesed lapsed.
Tööst ja väljakutsetest ei ole puudust ka sel aastal, aga eelarvest küll.

17.08.2011|

Käisime Viljandis külastamas Jaagu Lasteaed Põhikooli ja Viljandi Lasteabi- ja sotsiaalkeskust

 


www.viljandilasteabikeskus.ee www.jaagu.ee

Alustasime 90.ndate alguses koos vaimupuudega  lastele  inimväärsema elu loomist, Pille Vaiksaar Viljandis ja meie Tartus. Oleme sidet hoidnud ja kogemusi vahetanud.  Sel korral oli meie külaskäigu eesmärgiks tutvuda  sondiga ja „torudega“ laste võimalustega Viljandis.

Järjest rohkem lapsi saab võimaluse elada – hingates, toitudes ja eritades läbi

25.05.2011|

TUKSI LAAGER

Noortele ja vanadele, vanematele, hooldajatele, eestkostjatele!

Asume ettevalmistama Tuksi laagrit. Sel aastal toimub see nädala sees kuna kõik nädalalõpud olid juba talvel broneeritud. Üle Eestiline vaimupuudega inimeste nende perekondade ja ühingute kokkutulek Tuksi laager, toimub sel aastal 24-26 august (kolmapäev, neljapäev, reede). Osalustasu on 40 eurot.
Osalustasu sisaldab majutust, toitlustust ( kolmapäeval õhtusöök, reedel ka lõuna ), huvitegevusi.

22.05.2011|

Linna sotsiaalhoolekande arengukava

Tartu Linnavalitsuses on koostamisel Tartu linna arengukava aastateks 2013-2020.
Osalen sotsiaalhoolekande arengu töörühma koosolekul, mis toimub 1. juunil kl 13-16 Dorpati konverentsikeskuses, Turu 2, Tartu.
Päevakavas on:

  • Linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna arenguteenistuse juht Imbi Lang annab ülevaate uue arengukava koostamise kontseptsioonist, ajakavast ja töökorraldusest.
  • Seejärel kõneleme
22.05.2011|

Kõiki lastevanemaid ja lastevanemate organisatsioonidega seotud inimesi kutsutakse infoseminarile „Maailma uksed valla!?“

LASTEVANEMATELE

Infoseminar rahvusvahelistest haridusalastest koostööprogrammidest lastevanematele
Neljapäeval 2.juunil 2011, Kuristiku gümnaasiumis
(www.kuristiku.ee)

Kas oled kuulnud, et tuttava või naabri laps õpib välismaal või osaleb rahvusvahelises projektis? Oled sa kunagi mõelnud, kas ka sinu laps võiks sama teha? Oled mõelnud, et rahvusvaheline koostöö on ka midagi, mida ise proovida tahaks? Sind huvitab, milliste rõõmude ja muredega

22.05.2011|

Eriolümpia petangi võistlused.

Igal teisipäeval ja neljapäeval toimuvad tugikeskuses sporditreeningud, valmistutakse eriolümpiamängudeks! Eriolümpia raames toimusid täna Porkunis toimetulekukoolide petangivõistlused.  Tartu Maarja Kooli õpilased, koos treener Lii ja Hellega  osalesid täna ja homme sõidavad Porkunisse Tartu Maarja Tugikeskuse, päevakeskuse noored koos Lii ja Taunoga.   Ilm oli jahe, kuid võistlusärevuses  jätkus soojust!

Tänased pildid…

[nggallery id=4]

Petangist.. Lühiseletus mängust:
Mäng on võistkondlik. Võistkonda  kuulub  kolm 

18.05.2011|

Lodjasõidul Emajõe üleujutatud luhtadel

Maarja tugikeskuse ja kooli töötajad võtsid enne pingutavaid koolilõpupäevi ette kosutava lodjasõidu Emajõe üleujutatud luhtadel. Kevadine suurvesi oli jõele ja luhtadele hoopis teistsuguse ja erilise ilme andnud. Meil õnnestus pardal olnud loodusgiid Aire abil märgata puujuurikate vahel toimetavat kobrast, mis pidi märku andma sellest, et veed hakkavad juba madalaks

14.05.2011|

Annely Sootsi Tervisekool korraldab Tartus Dorpati konverentsikeskuses (Turu 2, TASKU) konverentsi

3. juunil algusega kell 10.00 korraldab Annely Sootsi Tervisekool Tartus Dorpati konverentsikeskuses (Turu 2, TASKU) konverentsi teemal „Krooniline raskmetallimürgistus ja selle poolt esile kutsutud oksüdatiivne stress: seos kaasaegse inimese haigustega“ Peaesinejaks raskmetallimürgistuse uurija Kentucky Ülikooli emeriitprofessor Boyd Haley.

Käistletavad teemad: Krooniline raskmetallimürgistus ja selle sümptoomid. Kokkupuuteallikad seonduvalt erinevate elukutsetega. Sümptoomid, mis

13.05.2011|

TALGUD PAHKLA CAMPHILLI KÜLAS

KALLID SÕBRAD!

1. mail peale kevadpidu toimunud vestlusringis otsustasime korraldada Pahkla Camphilli Külas talgud.

Meil on palju töid, mida me ise teha ei jõua. Vajaksime palju abivalmis käsi, et sellega toime tulla.

 

Meil on pakkuda järgmisi töid:

välisseinte värvimine, õuepinkide värvimine, puude istutamine,

põõsastele põhu panemine. Kui ilm ei luba väljas toimetada saaks

värvida Vikerkaare majas seinu ja laudu ja saali seinu.

 

Osalemissoovist

06.05.2011|

Tuletõrje koolitus jätkub

Tuletõrje koolitus jätkub 11.mai kell 15.00 –
17.00 praktilise koolitusega. Oodatakse vabatahtlikke tugikodusse ja
lapsehoiuteenusele lastega tegelema kella 15.00 – 17.00, 11. Mail.

03.05.2011|

Tuletõrje koolitus

29.04.2011 toimub tugikeskuses tuletõrje koolitus töötajatele. Sellega seoses on päevakeskus suletud.

25.04.2011|
Go to Top