Esmaspäeval 21. mail toimus Tartu Maarja Koolis jalgpallipäev. See oli päev, mis oli täis kiiret organiseerimist, nalja, mõnusat äraolemist ja sportimist.

Kõik sai alguse nii… Kell 9 hommikul seadsime Mardiga sammud poe poole, et vajalikud asjad osta ning väljak üles panna. Õpetajaid oli teavitatud, et turniir algab kell 10.30. Aeg tiksus väga armetu kiirusega, käia tuli kahes poes. Kui tagasi jõudsime oli kell juba 10. Seega pool tundi radade maha märkimiseks ning ettevalmistuseks. Sai tuisatud mööda koolimaja ning otsitud märgistamiseks abivahendeid. Käiku läksid kõik – pehmed padjad, harjavarred, lindid ja koonused. Juhhuu, napilt enne õpilaste ja õpetajate tulekut sai väljak valmis. Sel hetkel käis peast läbi mõte, et küll on meid õnnistatud ikka võrratu ilmaga – oli mõnusalt soe ja päike siras taevas. Kõik peab lihtsalt hästi minema!

Lii pidas avakõne ning jalgpallimäng võis alata. Esimeseks alaks oli peale löömine, teiseks palli triblamine väravasse ja kolmandaks peale löömine kolmele erinevale väravale. Kõik ülesanded näitasid ette Mardi käe läbi treenitud tegevuskeskuse tublid noored. Ning võistlus võis alata. Igaüks oli enda eest väljas. Kõige vahvam oli see, et osa võtsid ka lapsed, kes ise ei liigu ning on ratastoolis. Õpetajate toel ja abiga said nemadki oma löögid tehtud. Laste nägudel peegeldus siiras rõõm ja rahulolu. Kõik sujus mõnusas tempos ja viperusteta. Turniiri lõpetuseks peeti maha ka üks tõeline jalgpallimatš, mis kees tunnetest ja emotsioonidest – siirast rõõmust, pettumusest, mille tingis mööda löömine või palli kaotamine – ja üksteisega koostöö tegemisest. Matš lõppes sõbraliku viigiga. Nagu tellitult kõlas eemal üks kõva pauk – jalgpallipäev oli lõppenud ning käes on autasustamine. Kõige tublimaks krooniti 5. klassi poiss Ranno , kes osales igal alal suure entusiasmi ja siiraste emotsioonidega. Lapsed said kätte oma autasud ning sammusid õnnelikena kooli poole. Kõik sujus palju paremini kui olid ootused. Hoolimata lühikesest ettevalmistusajast sai sellest turniirist üks väga vahva üritus, mis jäi kindlasti kõigile hea mälestusena meelde. Hinges valitses rahulolu ja hea tunne.