Tegevuskeskus alustas tööd.  Iga päev lülitub töösse ja rütmi uusi puhkuselt tulijaid.

5. Septembril  on  tegevuskeskus  täies koosseisus.  Juurde tuli kaks tütarlast ja lahkuma peab üks noormees.  Kõik meie inimesed saavad tulla  tegutsema 4 päeva nädalas, nii jääb igaühel 1 päev nädalas puhkuseks – iseendaga olemiseks või kodutööde jaoks. Enamus meie sõpradest ei tule üksi olemisega toime ja seega tuleb koju jääda ka ühel pereliikmel.  Kaastöötajate rütm on kujunenud samuti neljapäevaseks – keegi on kodus esmaspäeval, keegi puhkab või töötab kodus teisipäeval jne.  5 päevaseks töönädalaks ei jätku meil ei vaimu-, hinge-  ega füüsilist jõudu!  Meie sõpradel on küll soov käia 5 päeva nädalas, kuid kaastööliste ja ruumide koormus ei võimalda kõigile 15 soovijale 5 päevast kohalkäimist. Nõnda kannatab küll rahakott, kuid haiguspäevade arv  väheneb ja säilitatud terve mõistus ja rõõmus meel on  olulisemad.

Tegevuskeskuse igapäevaelu toetamise teenusele saab registreerida end järjekorda. Kohti ei ole vabanemas, kuid  registreerunud juurdetulijaid on aastaks 2012 , samuti aastaks 2013.  Kohti vabaneks kui Maarja Külas  või Maarja Päikesekodus valmiks majake!

Alustama peame laienemist, sest linnas sobivate kohtade hulk ei ole piisav.

Plaanis on toetatud töise tegevuse ja töökodade loomine – töökojad kus sünnivad tellimustööd.  Töötatakse vähese juhendamisega, sinna suunduvad päevakeskusest inimesed, kes saavad iseseisvalt hakkama teatud tööprotsessiga.

Järjekorda saab registreeruda tugikeskus@maarjatugikeskus.ee

Infot jagab ka meie sotsiaaltöötaja Angela, telefonil 7405 630  kella 11.00 – 12.00